«Internationale Studierende – wie geht es nach der Uni weiter?». Зустріч під такою назвою відбулася у вівторок, 7 червня, у Мюнхені. Вона була організована за підтримки Projekt AMIGA, Kreisverwaltungsreferat (KVR) та Studentenwerk München. У дискусії, окрім СУСну, взяли участь: представники від Landeshauptstadt München та Referat für Arbeit und Wirtschaft, організація «Get2gether», організація «Guttat russisch-orthodoxe Diakonie in Europa» та інші. Модерувала захід – Катерина Шапіро, Community Manager Projekt AMIGA.

Більша частина студентів, що завершили навчання у німецькому ВУЗІ, звичайно ж, цікавляться питанням майбутнього працевлаштування. Але реальна ситуація така, що, на жаль, вища освіта не гарантує отримання успішного робочого місця. Численні фактори, серед яких, наприклад, висока оренда на житло чи кошти на проживання, змушують багатьох дипломованих спеціалістів повертатися з Мюнхену та інших міст Німеччини до рідних країн.

Тож, в ході зустрічі «Internationale Studierendewie geht es nach der Uni weiter?» обговорювалися численні труднощі, з якими зустрічаються студенти при пошуку роботи і не тільки. Серед «найболючіших» питань звучали, наприклад, такі: де іноземні студенти можуть отримати вичерпну інформацію щодо майбутнього працевлаштування?; як студентам знайти житло?; де знайти місце для практики?; як отримати стипендію на навчання?; як поліпшити та пожвавити комунікацію між іноземними студентами та консультаційними центрами при університетах?; які ще додаткові пропозиції для іноземних студентів могли б стати помічними?

Усі присутні учасники події були поділені на дві групи: «іноземні студенти», «universitätsinterne Berater» та «universitätsexterne Berater». Кожна група отримала специфічні питання, відповіді які згодом переросли у дискусію.

На думку, Clara Eppig, (Interkulturelle Beratungsstelle LMU), проблема низької поінформованості іноземних студентів полягає в тому, що останні є дуже пасивними: «Студенти просто не приходять на консультаційні заходи у такій кількості, якби нам цього хотілося. Наприклад, із 600-ти студентів, що зареєструвалися цього року на літній семестр, прийшло близько 55-ти». Референт зауважила, що «молоді люди просто не зацікавлені відвідувати події на кшталт консультацій чи будь-якої іншої допомоги. Потенційні студенти чомусь уникають подібних зустрічей і потім скаржаться, що не можуть знайти ту чи іншу інформацію».

Схожої думки і Klaus Stechmüller (Kreisverwaltungsreferat, Fachbereichsleiter internationale Fachkräfte), який вважає, що «студенти, перша за все, повинні мати бажання правильно інформувати самих же себе». «Для нас залишається дуже актуальним питання, чому студенти не відвідують різноманітні інформативні й консультативні заходи, від яких же залежить їхнє подальше майбутнє в Німеччині, – наголошує Klaus Stechmüller, – звичайно, було б краще зображати більшість необхідних даних, наприклад, графічно, але це коштує грошей. Нам потрібно координувати роботу студентів та інформативно-консультаційних установ, щоби якісніше співпрацювати».

Через брак часу, на жаль, були висвітлені питання лише від іноземних студентів. Вони розповідали про власні страхи під час навчання, «культурний шок» у новій країні, про баланс між зароблянням грошей та навчанням в університеті, клопотання щодо візи, відмінності в менталітеті між українськими та німецькими студентами, труднощі під час пошуку інформації щодо різних спектрів життя університету, негативний досвід при зверненні за допомогою до Arbeitsagentur тощо.

Тож, згодом відбудеться друга частина зустрічі «Internationale Studierendewie geht es nach der Uni weiter?», де свою думку зможуть висловити  представники групи «universitätsinterne Berater» та «universitätsexterne Berater». Вони розкажуть про свій досвід спілкування з молоддю та пояснять перешкоди на шляху майбутнього успішного працевлаштування. Окрім цього, в ході дискусії учасники заходу шукатимуть конкретні кроки для дійсно ефективної підтримки іноземних студентів.

 

Текст: Марія Мельник, референтка Управи СУСНу

Наші партнери та друзі

На цьому місці ми хотіли би щиро подякувати Організаціям, які підтримують нас у наших справах!

Мовні курси

на сторінці Ради іноземців міста Мюнхен

Товариство "Рідна школа"

Гуртожиток,  безоплатно надава приміщення для бюро СУСНу протягом багатьох років.

Українська суботня школа

Приймає діточок на навчання.

AeZA e.V.

Об’єднання лікарів, стоматологів, аптекарів для спільно представлення інтересів перед німецькими державними органами та офіційними інституціями. Займається питанням визнання іноземних дипломів.

MORGEN e.V.

Мережа для громадських організацій іноземців у Мюнхені.

AMIGA Projekt

Підтримка іноземців з вищою освітою на ринку роботи Німеччини.

 

Український Вільний Університет

Єдиний у світі ВНЗ поза межами України з українською мовою навчання

Forum NET.Ukraine

Інтернет-портал, який надає інформацію  щодо різноманітних тему німецько-українських відносин.

Об'єднання українських жінок в Німеччині (сторінка в розробці)

AEGEE

Європейський студентський форум

KHG

Католицька університетська громада в Мюнхені

EHG

Євангельська університетська громада в Мюнхені

СУМ

Спілка української молоді Німеччини

ПЛАСТ Німеччина

Організація польських студентів у Мюнхені

Апостольська екзархія УГКЦ в Німеччині та Скандинавії

Адвокатська контора CMS Reich-Rohrwig Hainz TOV

Німецько-український союз юристів

АСТА МАЙНЦ